Šiandien Vilniuje įvyko Pilietiškumo egzamino nugalėtojų apdovanojimų ceremonija. Renginys vainikavo visą mėnesį trukusias pilietiškumo, patriotinių vertybių stiprinimo iniciatyvas ir tapo simboliniu padėkos ženklu visiems, kurie skyrė laiko gilinti žinias apie su visuotine gynyba susijusias temas.
„Šiandienos pasaulyje pilietiškumas turi daug veidų – nuo pagarbos įstatymams ar dalyvavimo rinkimuose iki gebėjimo padėti kitam, prisiimti atsakomybę už savo bendruomenę ar skleisti patikimą, teisingą informaciją. Ir, žinoma, tai reiškia būti pasirengusiam prisidėti prie valstybės gynybos – ne tik ginklu, bet ir žiniomis, iniciatyva, o svarbiausia – vienybe. Nes pilietiškumas nėra žodis. Tai veiksmas“, – ceremonijoje kalbėjo krašto apsaugos viceministras Tomas Godliauskas.
Šiemet antrą kartą surengtą egzaminą laikė virš 8 tūkst. dalyvių iš Lietuvos ir užsienio – tai moksleiviai, studentai, nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovai, taip pat aktyvūs piliečiai, neabejingi valstybės saugumui.
Apdovanojimų ceremonijos metu specialiais prizais buvo apdovanoti nugalėtojai keturiose kategorijose.
Moksleivių kategorijoje pirmosios vietos nugalėtoju tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ž. Sabas, antrąją vietą užėmė Vilniaus savivaldybės Grigiškių gimnazijos moksleivis A. Salatinskij, trečiąją vietą – Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos moksleivis D. Vasilevskis.
Studentų kategorijoje pirmąją vietą užėmė Kauno technologijų universiteto studentas I. Tarutis, antrąją vietą – Kauno technikos kolegijos studentas M. Janulis, trečiąją vietą – Vilniaus universiteto studentė G. Šeštokaitė.
Nevyriausybinių organizacijų atstovų kategorijoje – pirmos vietos nugalėtoju tapo D. Jackevičius, atstovaujantis Lietuvos moksleivių sąjungą. Antrąją vietą užėmė R. Latvytė, atstovaujanti Asociaciją Naujamiesčio bendruomenė. Trečiąją vietą užėmė R. Vasilevskytė, atstovaujanti Lietuvos šaulių sąjungą.
Plačiosios visuomenės kategorijoje pirmąją vietą užėmė O. Montrimienė iš Palangos. Antrąją vietą – K. Raulinaitė iš Kauno, trečiąją vietą – K. Krisiulevičienė iš Alytaus.
Tvirčiausias žinias pademonstravusiems moksleiviams, studentams, nevyriausybinių organizacijų ir į šias kategorijas nepatenkantiems plačiosios visuomenės atstovams atiteko pilietinį, fizinį ir protinį aktyvumą skatinantys prizai. Kiekvienos kategorijos pirmosios vietos nugalėtojams atiteko išmanieji laikrodžiai, antrosios – elektroninės skaityklės, o trečiosios – talpios kuprinės ir pradinis išgyvenimo rinkinys. Prie prizų steigimo prisidėjo ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.
Vertinant Pilietiškumo egzamino atsakymus, pirminis vertinimo kriterijus – teisingų atsakymų skaičius. Nustačius vienodą teisingų atsakymų skaičių kiekvienoje tikslinėje grupėje, egzamino komisija, sudaryta iš Krašto apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM, Nacionalinės nevyriausybinių organizacijų koalicijos ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovų, įvertino greičiausiai dalyvių kategorijoje egzaminą išsprendusių moksleivių pateiktus atsakymus į atvirą klausimą. Tad buvo vertinamas bendras teisingų atsakymų skaičius, atsakymas į atvirą klausimą ir laikas.
A. Stankevičius/KAM nuotr.