„Judumo mėnesio“ proga Krašto apsaugos ministerijos bendruomenė dalyvavo žingsnių rinkimo iššūkyje „KAM’as juda!“. Šiais metais prie iššūkio prisijungė beveik pusė tūkstančio darbuotojų, kurie aktyviai rinko žingsnius, taip gerino savo sveikatą, savijautą bei komandinę dvasią.
Resursų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas majoras Saulius Šilinis per mėnesį nuėjo daugiau nei milijoną žingsnių. Iki paskutinės akimirkos rezultato nežinojęs Saulius, užvaldžiusį azartą ir didelį kolegų palaikymą įvardijo kaip pagrindines sėkmės priežastis.
– Kodėl nusprendėte dalyvauti?
– Pradėjo mano [Resursų valdymo] skyrius eiti ir iš pradžių sekėme skyriaus vidurkį. Su skyriumi ėjome visą laiką – ar lietus lyja, ar sninga (juokiasi). Sniego nebuvo, bet jeigu lietus ar kas, mūsų visas skyrius susiburia ir sako „kelintą išeiname?“, „viskas, laikas“ – ir išeiname. Pavalgome ir išeiname per pietus vaikščioti.
Po pirmos savaitės matėme, kad mes – trejetuke: tai pirmi, tai antri, tai treti. Tada apėmė azartas, kad dar geriau galime, ir, pavyzdžiui, šį šeštadienį ar sekmadienį visiems žinutes išsiunčiau: „mes atsiliekam!“. Visi atsiliepė: „supratom, tamsta, judam!“.
Rugsėjį Resursų valdymo skyriaus darbuotojai vidutiniškai nuėjo per 470 tūkst. žingsnių.
– O kas pačiam įkvėpimas buvo?
– Tikriausiai kolega bendravardis Saulius, kuris užėmė trečią vietą. Man po pirmos savaitės buvo klausimas, kaip galima tiek daug nueiti, man buvo nesuvokiama. Pagalvojau, jeigu jis gali, tai ir mes galime, ir aš galiu. Ir pradėjau eiti. Po pirmos savaitės buvau vienuoliktas ir tada supratau, kad dar daugiau galiu, judėjau tikslo link. Po dviejų savaičių pirmame dešimtuke buvau (šypsosi).
Trečią vietą iššūkyje užėmęs Saulius
– Kiek per dieną vidutiniškai gaunasi žingsnių?
–Turint omenyje, kad pasiekiau milijoną, tai dienos vidurkis gaunasi apie 33 tūkst.
– O jeigu žingsnius paverstume kilometrais?
– Virš 20 kilometrų. Dienos metu, nuo rytinės mankštos iki darbo dienos pabaigos, įskaitant pietus ir darbo metu vaikščiojimą, apie 20 000 žingsnių įveikdavau. O dar turiu du šunis, lietuviškus skalikus medžioklinius, pats esu medžiotojas, gyvenu prie miško, žingsnis pro vartus ir jau miške, ten su jais irgi vaikštau.
– Buvote minėjęs, kad ir žmonai tekdavo ieškoti jūsų, kai pasinėrėte į šį iššūkį?
– Žmona iš tiesų jau po dviejų savaičių pasakė „gal jau užtenka?“. Nes mes laukiamės kareivio, poros savaičių bėgyje jau mums turėtų kareivis gimti, mums dovana. Vakar buvo paskutinė diena šio iššūkio ir galvojau, kad dar gali aplenkti mane. Vaikščiojau iki 22.30 val., žmona 22.15 val. skambino ir sakė, kad jau laikas namo, kad išprotėjau nuo vaikščiojimo (juokiasi).
– Kas dar pasikeitė, pradėjus vaikščioti?
– Aš pradėjau geriau miegoti ir geriau pailsėti, atsikeliu žvalesnis. Na, neskaitant to, kai jau perspaudžiau. Buvo tokių dienų, kai negaliu vakare rinkti žingsnių, nes dalyvauju kažkokioje šventėje, tai stengdavausi toje šventėje pajudėti, pašokti, dar kažką daryti, kad tik žingsnių pririnkti.
Kai per laisvesnę dieną nueini tik 26 000 ar 28 000 žingsnių ir tu žinai, kad esi minuse, tada kitą dieną bandai atsigriebti. Jeigu savaitgalis, iš ryto bėgi, tada pavalgai pusryčius, su šeima eini pasivaikščioti į mišką, po vaikščiojimo vėl prasibėgi, o daugiausia laiko tai su šunimis pravaikštai.
– Ko palinkėtumėte tiems, kurie abejoja, ar vaikščioti ar geriau su autobusu, troleibusu važiuoti į darbą?
– Tiktai eiti į priekį, nesėdėti ant sofos ir savijauta tikrai daug geresnė bus!
Visi iššūkyje dalyvavę KAM kolegos nuėjo daugiau nei 113 mln. žingsnių. Geriausią vidurkį užfiksavusi komanda-institucija buvo Vytauto Didžiojo karo muziejus – apie 256 tūkst. žingsnių. Geriausiai pasirodę departamentų komandos (vidurkiai): Resursų valdymo skyrius – apie 471 tūkst., Korupcijos prevencijos ir tyrimų skyrius – apie 358 tūkst., Tarptautinių ryšių ir operacijų grupę – apie 275 tūkst. žingsnių.
Nuotr. KAM / A. Pliadžio