Krašto apsaugos viceministrė Greta Monika Tučkutė susitiko su Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos atstovais, atvykusiais iš visos Lietuvos. Susitikimo metu viceministrė pabrėžė Lietuvos pramonės svarbą stiprinant mūsų šalies gynybą.
Pasak viceministrės, mūsų pramonė turi unikalią galimybę prisidėti prie nacionalinio saugumo, teikiant inovatyvius sprendimus ir aukštos kokybės produktus gynybos sektoriui.
Susitikime kalbėta apie tai, kad Lietuvos gynybos pramonės potencialas yra didelis, tačiau susiduriama su iššūkiais, kurie reikalauja bendradarbiavimo tarp valstybės, kariuomenės ir privataus sektoriaus. Tai apima gynybos inovacijų kūrimą, technologijų plėtrą ir produktų (įskaitant dvigubos paskirties) gamybą. Siekiant šių tikslų būtina skatinti investicijas ir inovacijas, taip pat sudaryti sąlygas mūsų įmonėms integruotis į tarptautines gamybos grandines.
Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos atstovams buvo pristatyta, kokia kryptimi yra vystomi Lietuvos kariuomenės pajėgumai, kokios technologijos yra reikalingos, kokie yra trumpalaikiai ir ilgalaikiai pajėgumų vystymo planai.
Lietuvos verslininkai skatinti drąsiau kreiptis paramos į Europos gynybos fondą (EGF), nes parama yra viena iš priemonių, padedančių Lietuvos įmonėms plėtoti karines technologijas ir stiprinti bendradarbiavimą Europos saugumo srityje. Šis fondas finansuoja projektus, kurie skatina technologinių naujovių kūrimą ir gynybos pajėgumų vystymą, suteikdami Lietuvos moksliniams ir verslo subjektams galimybę dalyvauti tarptautiniuose projektuose.
Savo ruožtu pramoninkų atstovai pastebėjo, kad kartais stinga susikalbėjimo tarp skirtingų institucijų dėl įvairiausių leidimų ir jų interpretavimo, trūkta padrąsinimo imtis gaminti gynybos pramonei skirtus produktus.
Lietuvos įmonės turi galimybę dalyvauti Europos Sąjungos ir NATO valstybių gynybos pramonės rinkoje, kurios perspektyvos yra milžiniškos. Konkurencija ten didelė, bet perspektyvos itin patrauklios, o ir nebūtina gaminti tik karinės paskirties prekes.
Lietuvos pramonės atstovai turėtų drąsiau ieškoti galimybių, kaip prisidėti prie gynybos sektoriaus, nes tai ne tik stiprina mūsų šalies saugumą, bet ir atveria naujas verslo galimybes.
Št.srž. A. Čemerka/KAM nuotrauka