Gruodžio 4 d. 18 val. Lukiškių kalėjime 2.0. (Lukiškių skg. 6, Vilnius) vyks Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2024“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Legendinio kariuomenės fotografo Tado Dambrausko vardu pavadintas fotografijų konkursas šiemet buvo surengtas jau 20-ą kartą.
Apdovanojimų ceremonijoje dalyvaus ir nugalėtojus pasveikins laikinai pareigas einantis krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas bei Lietuvos kariuomenės vadas generolas Raimundas Vaikšnoras.
Šiais metais konkurso dalyviai buvo vertinami keturiose pagrindinėse kategorijose: kario portretas; kariniai veiksmai; kariuomenės ir visuomenės renginiai, kario kasdienybė; technika ir ginkluotė. Be pagrindinių apdovanojimų konkurso dalyviams specialiuosius prizus taip pat įteiks krašto apsaugos ministras l.e.p. L. Kasčiūnas, Lietuvos kariuomenės vadas gen. R. Vaikšnoras, portalas LRT.lt, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lukiškių kalėjimas 2.0 bei parduotuvių tinklas „Armijai ir civiliams“.
Šiemet fotokonkurse „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2024“ dalyvavo daugiau nei 400 nuotraukų, kurias atsiuntė 64 fotografai.
Renginio metu taip pat bus pristatyta ir šių metų konkurso geriausių nuotraukų paroda, kuri nuo 2025 m. sausio 2 d.bus ekponuojama Lukiškių kalėjime 2.0.
Apie karo fotografą ir operatorių T. Dambrauską
Karo fotografo ir operatoriaus Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas siekiant įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. T. Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios kariuomenės. Dirbdamas T. Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.