Lapkričio 26 d. Vilniuje susitikusi Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) sudėtyje veikiančio Regioninio kibernetinės gynybos centro tarptautinių partnerių taryba (RKGC) sutarė stiprinti jau esamą bendradarbiavimą kibernetinių grėsmių analizės srityje ir imtis naujų bendrų veiklų stiprinant kibernetinės gynybos pajėgumus.
„Nacionalinis kibernetinio saugumo centras plečia tarptautinio bendradarbiavimo veiklą ir siekia užsienio partneriams pasiūlyti platesnes bei lankstesnes bendradarbiavimo galimybes kibernetinių grėsmių užkardymo srityje. Trejus metus NKSC sudėtyje veikiantis Regioninis kibernetinės gynybos centras jau įsitvirtino kaip sėkminga tarptautinio bendradarbiavimo platforma. Todėl jam keliame naujus tikslus ir pradedame naują etapą, kuris leis ne tik išplėsti įsitraukusių šalių skaičių, bet ir padidinti bendrai kuriamų produktų spektrą“, – sako NKSC direktorius Liudas Ališauskas.
Naujasis kibernetinio saugumo specialistų bendradarbiavimo etapas suteiks daugiau galimybių telkti tarptautinę bendruomenę ir įgyvendinti bendrus projektus. Jiems NKSC suteiks galimybę naudotis savo įrankiais ne tik kibernetinės erdvės stebėjimui ir grėsmių analizei, bet ir jungtinių kibernetinių grėsmių paieškos operacijų (angl. Cyber hunt operations) vykdymui bei atvirkštinės inžinerijos tyrimams, kurie padėtų nustatyti įrenginių keliamas kibernetinio saugumo grėsmes.
„Tikiu, kad naujasis tarptautinio bendradarbiavimo formatas kibernetinių grėsmių srityje taps reikšminga inciatyva, leidžiančia tarptautiniams partneriams sujungti resursus, dalytis profesine patirtimi ir kartu spręsti nuolat kintančius kibernetinių grėsmių iššūkius,“ – sako L. Ališauskas
NKSC vykusiame susitikime dalyvavo šiuo metu RKGC veikloje dalyvaujančių šalių atstovai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Ukrainos, Sakartvelo ir Čekijos Respublikos bei stebėtojai iš Japonijos ir Suomijos.
Artimiausiu metu NKSC planuoja šią naują bendradarbiavimo iniciatyvą pristatyti ir kitiems užsienio partneriams.
A. Čemerka/KAM