Iki kitų metų pabaigos Rūdninkų poligone planuojama įrengti keturis šaudyklų kompleksus, o iki 2026 m. vidurio – daugiafunkcinę šaudyklą su aprūpinimo infrastruktūra. Penkių šaudyklų kompleksų bendra vertė – per 16 mln. eurų. Juose treniruotis galės Lietuvos kariuomenės, Vokietijos brigados bei NATO sąjungininkų kairiai.
Paskutinį šių metų ketvirtį buvo sudarytos trys naujos sutartys dėl šaudyklų kompleksų, skirtų prieštankiniams ginklams, šaulių ginklams bei individualiam koviniam šaudymui. Birželį buvo skelbta dėl sunkiųjų kulkosvaidžių šaudyklos ir daugiafunkcinės šaudyklos kompleksų su aprūpinimo infrastruktūra projektavimo ir vystymo darbų. Planuojama, kad keturios šaudyklos bus pradėtos naudoti iki kitų metų pabaigos, o daugiafunkcinė šaudykla – iki 2026 m. vidurio.
„Karinės infrastuktūros plėtra yra būtina stiprinant krašto saugumą. Rūdninkų poligonas, kaip didžiausia karinė infrastruktūra Lietuvos istorijoje, galės pasigirti aukščiausius standartus atitinkančiais šaudyklų kompleksais. Penkios naujos šaudyklos sudarys puikias treniruočių sąlygas ne tik Lietuvos kariams, bet ir čia dislokuojamai Vokietijos brigadai. Esame įsipareigoję sukurti visavertę infrastruktūrą NATO sąjungininkams ir to pažado laikomės“, – sako laikinasis krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.
Penkiuose kompleksuose bus įrengti šimtai taikinių bei dešimtys šaudymo pozicijų, o šaulių ginklų šaudyklų komplekse – elektrinių taikinių šaudyklos. Prie šaudyklų taip pat įrengiami privažiavimo iki taikinių pozicijų ir pylimo keliai, autotransporto parkavimo aikštelės bei kita tokiems objektams būtina aprūpinimo infrastruktūra.
Karinė infrastruktūra vystoma pagal pagrindinius prioritetus: priimančiosios šalies parama, karių apgyvendinimo, tarnybos ir treniravimosi sąlygų gerinimas, amunicijos saugojimo sandėlių ir naujos technikos bei ginkluotės aptarnavimo ir laikymo infrastruktūros vystymas.
Per pastaruosius ketverius metus asignavimai infrastruktūros plėtrai išaugo beveik 20 kartų. Iš viso, 2021-2024 m. investicijos į infrastruktūros plėtrą siekė daugiau kaip 530 mln. eurų, įskaitant ir pagal Laikinojo solidarumo įnašo įstatymą skiriamas lėšas. 2024 m. karinei infrastruktūrai – poligonų plėtrai, mokymo infrastruktūros sukūrimui, amunicijos sandėlių ir kitų projektų vystymui – skirta beveik 10 proc. viso gynybos biudžeto lėšų, t. y. daugiau kaip 230 mln. eurų.
Siekiant užtikrinti tinkamas pratybų sąlygas Lietuvos ir sąjungininkų kariams investuojama į treniruočių infrastruktūrą, kuriai per artimiausius metus (2025-2027 m.) planuojama skirti ne mažiau kaip 400 mln. eurų.
Nuotr. Lietuvos kariuomenės